دنیای فناوری اطلاعات

آموزش ، اخبار آی تی ، اطلاع رسانی ، ...

فایل‌های پاک شده خود را با cipher غیر‌قابل بازیابی کنید
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٤/٢٢  کلمات کلیدی: آموزش ، سیستم عامل

همواره به ما توصیه می شود، ‌فایل‌ها و داده‌های حساس خود را به گونه‌ای پاک‌ کنید که قابل بازیابی نباشند. برای این موضوع چه در رایانه‌های شخصی و چه در گوشی‌های هوشمند نیز ابزارهایی ‌معرفی شده است.

اما جالب اینکه ویندوز در دل خود ابزاری ‌دارد که به سادگی با رونویسی کردن فضای خالی حافظه، فایل‌ها و داده‌های سیستم شما را غیر قابل بازیابی می‌کند.

برای استفاده از این ابزار cmd را اجرا ‌و در آن دستور cipher /w: C را وارد کنید. در این صورت درایو C شما ‌‌کامل پاکسازی خواهد شد. برای هریک از درایو‌ها کافی است که عبارت درایو مورد نظر را در این دستور با حرف C جایگزین کنید (برای نمونه:
cipher /w:D).

این روند البته کمی زمان‌بر است؛ اما هنگامی که تکمیل شود، حتی حرفه‌ای‌های FBI هم نخواهند توانست از حافظه سیستم شما اطلاعات قابل استفاده‌ای بازیابی کنند! 
بدست آوردن جزئیات یک سخت افزار
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱۸  کلمات کلیدی: آموزش ، سخت افزار ، شبکه

برای من خیلی مواقع پیش آمده که اطلاع دقیق تری از یک قطعه سخت افزاری را لازم داشتم ولی نتونستم پیدا کنم. اما امروز با یک سایتی آشنا شدم که برای من جالب بود، سایت دانشنامه قطعات سخت افزاری (WikiDevi) که با هدف پیدا کردن اطلاعات یک قطعه سخت افزاری، با آن آشنا می شویم .

ابتدا به آدرس زیر می رویم :


 
دانلود بدون محدودیت از Google Play برگرفته شده از edabir.blog.ir
ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٧  کلمات کلیدی: آموزش ، اینترنت ، موبایل

به خاطر اینکه سایت Google Play ایران را در لیست کشورهای مورد تحریم خود قرار داده، در صورتی که app ی  را برای موبایل آندروید خود بخواهید نصب کنید، با محدودیت نصب مواجه می شوید، راه حل چی میتونه باشه ؟


 
جزوه مهارت اول از هفت مهارت ICDL
ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٤/۱٥  کلمات کلیدی: آموزش ، دانلود

جهت دانلود جزوه مفاهیم پایه ICDL بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود جزوه

آموزش نصب ویندوز سون (Win 7) موبوط به فصل آخر مهارت ویندوز سون برای دانلود گذاشته شد

دانلود آموزش نصب

باتوجه به اینکه فایل جزوه از نوع PDF است جهت نمایش احتیاج به نرم افزارهای مانند FoxItReader و یا Acrobat Reader  می باشد.

لطفا اشکالات را از طریق پیامک یا نظرات همین قسمت ارسال نمایید.با تشکر