دنیای فناوری اطلاعات

آموزش ، اخبار آی تی ، اطلاع رسانی ، ...

سیستم عامل فایرفاکس برای موبایل
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/۱۱  کلمات کلیدی: اینترنت ، سیستم عامل

در کنگره جهانی موبایل شرکت موزیلا، معروف‌ترین شرکت سازنده جستجو گر اینترنت، از سیستم عامل فایر فاکس پرده برداری کرده است که قرار است بر روی گوشی‌های هوشمند ال‌جی، آلکاتل، هوآوی و ZTE نصب شده و در اختیار مصرف کنندگان بازارهای در حال توسعه قرار بگیرد.

اپراتورهای شرکت‌هایی نظیر آمریکا موویل، چاینا یونیکام، دویچه تلکام، کیو تل و اتصالات متعهد شده‌اند که دستگاه‌هایی را که از سیستم عامل جدید فایرفاکس استفاده می‌کنند را پشتیبانی کنند.بر اساس آماری که شرکت GSMA انتشار داده است، در حال حاضر بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون نفر در سراسر جهان از طریق گوشی موبایل مشغول ارتباطات هستند و پیش بینی حاکی از آن است که تا سال 2017 ایم رقم به بیش از 3 میلیارد و 700 میلیون نفر برسد. در سال 2012 بر اساس این آمار تکنولوژی 4G یک پنجم مجموع این ارتباطات یا تقریباً از هر 25 نفر یک نفر را در اختیار دارد.

بر اساس آمار GSMA پیش بینی شده است که طی 5 سال آینده در صنعت موبایل و ارتباطات به میزان 1.1 تریلیون دلار سرمایه گذاری شود و این صنعت معادل 1.3 میلیون شغل ایجاد کند. مجموع سهم صنعت موبایل در کل تولید ناخالص جهانی از سال 2013 تا سال 2017 برابر با 10.5 تریلیون دلار خواهد بود.